Doczekaliśmy się kolejnej wersji pakietu graficznego CorelDRAW Graphics Suite X7 (czyli wersji siedemnastej). Zestawu programów do obróbki grafiki wektorowej (flagowy CorelDRAW), rastrowej (coraz bardziej popularny PhotoPaint) oraz całego zestawu dodatkowych programów i narzędzi ułatwiających pracę grafikowi. Kolejna wersja to oczywiście nowe możliwości, nowe funkcje ale także nowe wymagania sprzętowe.

CorelDRAW Graphics Suite X7

Pierwsze co rzuca się w oczy to Obszary robocze (znane dobrze użytkownikom programów firmy Adobe wersji CS5 i nowszych) czyli różne warianty interfejsu programu w zależności od wykonywanych działań z jednoczesną możliwości dopasowania go do własnych upodobań.

W X7 zarówno w usprawniono narzędzia Wyrównywania i rozkładu, prowadnic, stylów kolorów, dopasowania wypełnień, zarządzania przeźroczystością etc.

W CorelDRAW X7 postawiono na czcionki OpenType, a co najważniejsze przywrócono możliwość osadzania czcionek w dokumencie. Czego bardzo brakowało w wersji X6 a było dostępne w jeszcze wcześniejszych wersjach.

Kolejną nowością jest narzędzie pozwalające generować i wstawiać do dokumentów własne kody QR (także z adresami URL). Corel’owskie rozwiązanie jest ciekawe tym bardziej, że w kody można wkomponować własne elementy graficzne a całość pozwala się swobodnie skalować.

Firma Corel postawiła na nowoczesność dlatego też CorelDRAW Graphics Suite X7 można uruchomić jedynie w Windows 7 i 8 na komputerach posiadających IntelCore 2 Duo (lub AMD Athlon 64) 2GB pamięci RAM oraz przynajmniej 1GB miejsca na dysku twardym.